Διακρίσεις 2015-16

zafeirakh
  •     1ο Βραβείο στον Διαγωνισμό Φωτογραφίας " ΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΟΥ ΤΟ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ" κέρδισε η μαθήτρια της Γ΄τάξης Αλεξία Ζαφειράκη. Πατήστε εδώ για την προβολή του πλήρους άρθρου.

default
  •       Συγχαρητήρια επιστολή δόθηκε στο Σχολείο μας για την εξαιρετική συμμετοχή της χορωδίας   στην Ετήσια Συνάντηση Σχολικών Χορωδιών που προγματοποιήθηκε στο Μουζάκι Καρδίτσας. Πατήστε εδώ για την προβολή του πλήρους άρθρου.

BAG RIP FLOWER
  • Έπαινος από την Ένωση Εκπαιδευτικών  Εικαστικών Μαθημάτων δόθηκε στο 18ο Γυμνάσιο Πατρών για την συμμετοχή του στην ομαδική έκθεση με τίτλο " Ζωγραφίζουμε για την ειρήνη των λαών και τις ανθρώπινες αξίες".

•       Η Επιτροπή της ΔΔΕ Αχαΐας που συγκροτήθηκε για τον Διαγωνισμό " Υπόθεση... Τίτλου", αναζητώντας τους πιο ευρηματικούς τίτλους ανάμεσα σε όλα τα προγράμματα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης που εκπονήθηκαν κατά το σχ. έτος 2015-16, απένειμε Έπαινο στην Περιβαλλοντική Ομάδα του Σχολείου μας για τον τίτλο   "ΟΙΚΟ-ΝΤΕΤΕΚΤΙΒΣ: αναζητώντας τα ίχνη μας στο περιβάλλον" .  Τον συντονισμό της ομάδας είχαν οι εκπαιδευτικοί Καλομοίρα Σιμωτά ΠΕ15, Αλεξάνδρα Κούκου ΠΕ08 και Μπέλλου Άννα ΠΕ05

•  Διακρίσεις σε ατομικά αθλήματα:
  1. Ο μαθητής του Α2 τμήματος Μιχόπουλος Σωτήρης, στο TAE KWO DO κατέκτησε την:

1η θέση στο κύπελλο Ελλάδος

1η θέση στο πρωτάθλημα Χαλκίδας

1η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Βελγίου

3η Θέση σε πρωτάλημα στη Γερμανία και πρόκριση για το Πανευρωπαϊκό

1η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Θεσσαλονίκης.

2.  Ο μαθητής Κωνσταντόπουλος Βάσσιος της Γ΄τάξης, συμμετείχε σε Παγκόσμιο        Πρωτάθλημα στην Ολλανδία στα 50-100-200 πρόσθιο και κατέκτησε την 13η θέση και την 8η θέση στο Πανευρωπαϊκο του Βερολίνου. Επίσης συμμετείχε σε πανελλήνια πρωταθλήματα.

•        Διακρίσεις σε ομαδικά αθλήματα:

Οι μαθήτριες Αναγνωπούλου Μαρία και Τραγουστή Ιωάννα της Γ' τάξης, με την ομάδα ΕΣΠΕΡΟΣ      ΑΟΠΑ, κατέλαβαν την 2η θέση σε Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Μπάσκετ (Πρωτάθλημα    Κορασίδων  στην Πάτρα) και την 5η θέση σε Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

• Στο Μαθητικό Διαγωνισμό Μαθηματικών "ΘΑΛΗΣ" διακρίθηκαν οι μαθητές της Β΄τάξης Μπογδανοπούλου Νεφέλη και Τσάμπρας Κωνσταντίνος και ο μαθητής Πολίτης Νικόλαος της Γ΄τάξης.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους!!!