Πρόσκληση & Δήλωση Συμμετοχής Γονέων σε Ενημερωτικές Συναντήσεις

Αγαπητοί Γονείς / Κηδεμόνες,
Έχοντας ως στόχο την ενημέρωση των μαθητών της Γ΄ Γυμνασίου, της Α΄ Λυκείου και των Γονέων / Κηδεμόνων τους, για τις πιθανές εκπαιδευτικές επιλογές που αφορούν στην Επαγγελματική Εκπαίδευση, σχεδιάζεται από την Δ.Δ.Ε. Αχαΐας, Εξ αποστάσεως και Δια ζώσης ενημέρωση Μαθητών και Γονέων / Κηδεμόνων για την λειτουργία των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑ.Λ.) και των Εργαστηριακών Κέντρων (Ε.Κ.).
Σε αυτές τις συναντήσεις Εκπαιδευτικοί, Στελέχη των Εργαστηριακών Κέντρων των ΕΠΑ.Λ. Αχαΐας θα σας ενημερώσουν για:

• την διαδικασία και το αντικείμενο φοίτησης στα Επαγγελματικά Λύκεια (ΕΠΑ.Λ.)
  • τις προοπτικές των αποφοίτων των Επαγγελματικών Λυκείων (Πτυχίο, Απολυτήριο, Ένταξη στην αγορά εργασίας, Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας)

Μπορείτε να δείτε περισσότερες λεπτομέρειες για το περιεχόμενο, το πρόγραμμα και τη διαδικασία συμμετοχής γονέων στις ενημερωτικές συναντήσεις, στο συνημμένο αρχείο