Ιταλία - Ενημερωτικό σημείωμα και Δηλώσεις Συμμετοχής

Το σχολείο μας διερευνά τη δυνατότητα πραγματοποίησης εξαήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης της Γ Γυμνασίου και τις Λυκειακές Τάξεις Κωφών / Βαρήκοων μαθητών στην Ιταλία. (Ρώμη – Νάπολι - Πομπηία) τον Απρίλιο 2024

Οι γονείς που κατ' αρχάς ενδιαφέρονται να εκδηλώσουν συμμετοχή μπορούν να δουν τις λεπτομέρειες (ενδεικτικό πρόγραμμα και εκτιμώμενο κόστος) και να μας στείλουν από το email τους μια αρχική δήλωση πρόθεσης συμμετοχής ή να περάσουν και να την αφήσουν στο σχολείο, προκειμένου να εκτιμήσουμε αριθμό συμμετοχών και να ξεκινήσουμε τις διαδικασίες ανοικτού διαγωνισμού.

Για να πραγματοποιηθεί η εκπαιδευτική επίσκεψη θα πρέπει να δηλώσουν συμμετοχή περισσότεροι από το 70% των μαθητών, όπως ορίζει ο νόμος.

Είναι σημαντικό να έχουμε τις αρχικές δηλώσεις πρόθεσης συμμετοχής έως την Παρασκευή 10/11/2023